חיפוש

פריצת דיסק חמורה

עמוד השדרה מורכב מחוליות, מעין שרשרת ארוכה אשר מתחילה בצוואר, ומסתיימת במורד הגוף. כל חוליה מופרדת על ידי טבעת סחוס, אשר מכילה חומר ג׳לטיני. פריצת דיסק חמורה הינו מצב בו מתקיימת שחיקה ברקמת הדיסק. חשוב לדעת כי במקרה של פריצת דיסק חמורה תחושת הכאב יכולה להשתנות בין אדם לאדם. כך או אחרת, פריצת דיסק חמורה מחייבת פנייה בהקדם האפשרי לרופא מומחה, אשר יבצע אבחון ובדיקות על מנת להתאים את הטיפול הטוב ביותר. ניתן לראות כי אחד הפתרונות היעילים והנפוצים ביותר עבור פריצת דיסק חמורה הוא פיזותרפיה. בועז לב קלינק מתמחים בעולם הפיזותרפיה וברשותם שתי קליניקות מקצועיות, איכותיות ונעימות, אשר מעניקות שירותים לקהל הרחב על ידי הפיזותרפיסטים הטובים ביותר.

מה חשוב לדעת על פריצת דיסק


אין ספק כי בשנים האחרונות, פריצת דיסק הפכה לתופעה נפוצה יותר. מקרה זה מלווה פעמים רבות בכאבים עזים, תחושת נימול, וכדומה. בדרך כלל פריצת דיסק נגרמת בעקבות תאונה, נפילה, טראומה, תנועה לא נכונה ומהירה, הרמה של חפץ כבד ועוד. רק במקרים נדירים מבצעים ניתוח פריצת דיסק, כאשר העדיפות היא לנסות ולטפל בבעיה באמצעות טיפול תרופתי ופיזותרפיה. לפני שאתם שוקלים לבצע ניתוח פריצת דיסק חשוב כי תפנו לרופא מומחה, אשר יעניק לכם חוות דעת, אבחון ויבצע בדיקות. כך תוכלו להבטיח כי אתם עושים את הבחירה הנכונה ביותר בהתאם למצב הרפואי, בריאותי ופיזי שלכם. כאמור, פעמים רבות טיפולי פיזותרפיה יכולים לעזור באופן ניכר, ולאפשר לכם לחזור לחיי השגרה שלכם, ולפעילות מלאה.

מה גורם לפריצת דיסק


קיימים גורמים רבים ומגוונים אשר יכולים להוביל למצב של פריצת דיסק:

  • חוסר פעילות גופנית

  • משקל עודף

  • עישון (אשר פוגע ברקמת הסחוס)

  • גיל (פריצת דיסק הינה נפוצה במיוחד בקרב גילאי שלושים עד חמישים)

  • הרמה של משקל כבד

  • סוגי ספורט כגון קפיצות, טניס, סקווש

  • חשיפה למקור רועד כגון מסוקים או נהגי משאית

גם הסימפטומים הינם רבים, ופעמים רבות הם יכולים להיות מלווים בתחושת חולשה, נימול, צריבה, ובמקרים נדירים אף דלדול שרירי. אותו כאב נוטה להחמיר במצבי מאמץ כגון עיטוש, שיעול, הרמת חפצים, ועוד. האבחון המדויק ביותר כיום הינו ה-MRI. רק לאחר שלב זה, ניתן להבין את התמונה המלאה, באופן בהיר ומדויק, ולהתאים את הטיפול הטוב והמתאים ביותר. במידה והרופא המליץ לכם להתחיל טיפולי פיזותרפיה, חשוב כי תבחרו קליניקה מקצועית, אשר מתמחה בתחום, ומציעה את המטפלים המנוסים והטובים ביותר. בועז לב קלינק גאים להעניק לכל אחת ואחד טיפולי פיזותרפיה בהתאמה אישית, בשתי קליניקות נפרדות, על ידי פיזותרפיסטים מן השורה הראשונה, ומיטב המכשור והציוד.


1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול