חיפוש

שחיקת סחוס בברך

ניתן לראות כי בשנים האחרונות, ובעיקר בקרב גיל מבוקר, שחיקת סחוס בברך הפכה להיות תופעה נפוצה ביותר. במקרים רבים, מקור הכאב והפגיעה של כאבי ברכיים הוא שחיקת סחוס בברך. כמו כן, פעמים רבות שחיקת סחוס בברך מלווה בתהליך דלקתי, כאשר הסחוס יכול להיפגע או להישחק באופן מוחלט, מה שמוביל לכאבים עזים. שחיקת סחוס בברך משפיעה באופן ישיר על חיי היום-יום ועל איכות החיים, בהתאם לכך, נדרש מענה מהיר ויעיל. פנייה לרופא מומחה הינה קריטית, ובמקרים רבים ההמלצה תהיה להתחיל טיפולי פיזותרפיה, אשר יעזרו למטופל לשפר את מצבו הבריאותי, ולחזור לתפקוד. בועז לב קלינק הוא מרכז פיזותרפיה איכותי, בעל מוניטין והתמחות, המציע טיפולים לקהל הרחב.

מה היא שחיקת סחוס

המפרק שלנו הינו למעשה נקודת החיבור בין שתי עצמות, או במקרים מסוימים, אף יותר. לאותו מפרק, תפקיד מהותי, מרכזי וחשוב בגוף שלנו. מצד אחד, הוא נושא את משקל הגוף, מצד שני הוא מאפשר תנועתיות נוחה ויעליה. לעיתים קרובות, בעיקר בקרב ספורטאים או מבוגרים, המפרק נמצא תחת לחץ כבד יותר, מה שמוביל בסופו של דבר, לשחיקה.

מצב של שחיקת סחוס הינו למעשה מחלת פרקים נפוצה במיוחד, אשר פוגעת באחוז גבוה של אוכלוסיית הגיל המבוגר. שחיקת סחוס מהווה את הסיבה הנפוצה ביותר למוגבלות וכאב בגיל המעבר, ונחשבת לתהליך ניווני של הגוף. הסיבה לשחיקת הסחוס אינה ברורה וחד משמעית, כאשר ידוע כי הסחוס נשחק בעקבות שימוש רב, אך נבנה מחדש. עם זאת, בגיל מבוגר, קצב ההתחדשות של הסחוס יורד באופן ניכר ומשמעותי, ואף פחות איכותי. סיבי הקולגן נפגעים, והיציבות שלו מתערערת, ואז למעשה מתחיל הסחוס להתפורר. הטיפולים היעלים ביותר לתופעה זו הם פיזותרפיה, ירידה במשקל, וכמובן פעילות גופנית סדירה.


מה הביטוי של שחיקת סחוס

שחיקת סחוס באה לידי ביטוי בנפיחות, נוקדות, הגבלת תנועה, כאבים, חריקות, חוסר יציבות, ועוד. כמו כן, מי שסובל מהתופעה מתלונן על קושי בירידה או עלייה, להתיישב ולקום, הליכה למרחקים ארוכים וכדומה. ניתן לאבחן שחיקת סחוס בקלות, באמצעות צילום רנטגן פשוט. צילום זה נעשה בעמידה, בזמן נשיאה של משקל. ניתן גם לצלם את שתי הברכיים, בעמידה, זאת לשם השוואה. בצילום יש אפשרות להבחין באופן מהיר ופשוט בבעיה, לאבחן אותה, ולקבל את התמונה המלאה. מדובר על שלב מהותי וחשוב, אשר יכול לדייק את סוג הטיפול, ולהפוך אותו בכך ליעיל ומדויק יותר. רופאים רבים ממליצים להכניס לשגרת היום, עבור מי שסובל משחיקת סחוס, תרגילי פיזותרפיה. תרגילים אלו יכולים לשפר את התנועה, ולהקהל על הכאבים באופן כמעט מידי. בועז לב קלינק הינו מרכז אשר מתמחה בתחום הפיזותרפיה ומעניק לקהל מטופלים רחב פתרון איכותי ומקצועי על ידי טיפולי פיזורתפיה ברמה הגבוהה ביותר, על ידי מיטב אנשי המקצוע.

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול